bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Sınavı Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej

Multilingual Eğitim

Multilingual (Çok Dilli) Eğitim programlarının yararları arasında kültürel farkındalığın yaratılması ve takdir edilmesi, akademik ve eğitimsel değer kazandırılması, yaratıcılığın geliştirilmesi, sosyal yapılara uyum sağlanması ve yerel dillerin takdir edilmesi yer almaktadır.

Multilingual eğitim ikiden fazla farklı yabancı dili akıcı bir biçimde konuşabilme yeteneği kazandırarak bireyi yetkinleştirir. Günümüzde dünya nüfusunun büyük bir yüzdesi iki dilli veya çok dillidir. Dünyada konuşulan 5.000'den fazla farklı dil ile, belirli takıların, isimlerin ya da açıklamaların küresel bir tanımını belirlemek için farklı diller tarafından çok sayıda kelime “ödünç alınır”. Pek çok bakımdan, her birey bazı yönlerden çok dillidir.

Çok dilliliğin birden fazla tanımı olduğundan ötürü, uygulama noktasında belirli avantajlar ve dezavantajlar geliştirmek zor olabilmektedir. Bazı kişiler gençlik dönemlerinde birden fazla dil öğrenmeleri gereken koşullarda doğarlar; çünkü başarıyı yakalamanın en nitelikli yollarından biridir. Diğer bireyler ise tek dilliliğe doğar ve daha ileri bir yaşta öğrenme sürecine mutlaka başlamalıdır.

Günlük pratik çalışmalarla farklı bir dilde akıcılık oluşturmaya başlamak ortalama bir insanın yaklaşık altı-sekiz ayını alır. Bazı bireyler ise bu yabancı dil eğitim pratiğini çok daha erken yakalayabilir. İki dilli olmak için ilk yeni dilinizi geliştirmekte başarılı olduğunuzda, çok dilli olmak çok daha kolay bir hal alır. ‘’Ziad Fazah, konuşabildiği dil sayısı bakımından 58 ile şu anda dünya rekoru sahibidir.’’ Bursa Akademik Koleji olarak çok dilli eğitim modellerinde öğrencilerimize kazandırdığımız nitelikli ayrıcalıkları sıralayalım:

1. Multilingual Birçok Kariyer Fırsatı Sunar

İki veya daha fazla dil konuşabildiğiniz zaman, öğrendiğiniz her yeni dil ile kariyer hayatınızda değeriniz katlanarak artar. Çocuklarına nitelikli bir bakıcı arayan ailelerin %60'tan fazlası kendi dillerinden farklı bir dilde akıcı olan birini işe almayı tercih ediyor ve bu her zaman İngilizce olduğu manasına gelmiyor. Buradaki düşünce, çocuklar doğumdan itibaren çeşitli yabancı dillere maruz kaldıklarında, birincil ve ardından ikincil bir seçenek yerine sadece iki farklı birinci dili öğreniyor olmalarıdır.

2. Erken Çeşitlilik İçin Bir Fırsat Yaratır

Ortalama bir öğrenciye hayatta en çok neyi umursadığını soracak olursak, kültürel meseleler, siyasi tartışmalar, ekonomik durum veya göçmenlik ya da din durumu olmayacaktır. Çocuklar günümüzde zamanlarını video oyunları oynayarak, sanal oyun arkadaş edinerek, okulda fırsat buldukça eğlenerek geçirmek isterler. Çok dilli bir eğitime erişim, insan kültürlerinde bulunan çeşitliliği katlamak için harika bir fırsat sağlar.

3. Multilingual Eğitim Hafızasını Geliştirir

Çok dilli bir eğitim programı, birden fazla ikincil dil öğrenen kişinin çalışma belleğini geliştirmeye başlar. Bu gelişim, yeni ses uyaranlarına, düşüncelere, kavramlara ve gerçek hayat deneyimlerine maruz kaldığında daha nitelikli bilgi işleme yeteneği kazandırır. Aynı zamanda, çok dilli bir eğitim programı fırsatını takip eden kişiler, daha düşük düzeyde korku ve endişe taşırken, zihinsel sağlık bozukluğu yaşama olasılıkları bariz olarak daha düşüktür.

4. Çok dilli olmak, bireysel bilgeliğin gelişmesine izin verir

Bilgeliğin sayısız tanımı yapılmasına rağmen, bireyler bu özelliği kişisel yaşam tecrübelerinden dolayı geliştirirler. Yaşlı ruhlar olarak tanımlanan insanlar, toplumdaki ortalama bireye nazaran benzersiz olan geniş yaşam tecrübesine sahiptir. Çok dilliliği sürdürme fırsatınız olduğunda, diğer farklı kültürlerin merceğinden daha öznel deneyimlere erişebilirsiniz. Akıcılığınız, yurtdışında eğitim almanızı, çeşitli sosyal gruplarla iletişimde olmanızı mümkün kılar.

bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej